Jak obniżyć ryzyko przy kupnie auta używanego?

 
Planujesz kupić używane auto? W takim przypadku uważaj, ponieważ możesz stać się ofiarą oszustwa! W jaki sposób możemy zmniejszyć ryzyko przy zakupie pojazdu z drugiej ręki?
 
Nieuczciwi handlarze używanymi samochodami nie mają skrupułów i oferują klientom pojazdy, które w ogóle nie powinny trafić do sprzedaży. Przekręcony licznik to tylko jeden z mniej niewinnych problemów, ponieważ na kupujących czeka znacznie więcej pułapek. Czy zatem istnieje jakiś sposób na to, aby ochronić się przed nierzetelnymi sprzedającymi? Zapraszamy do sprawdzenia razem z nami!
 

Kupuj od sprawdzonego sprzedającego

Najlepiej auto zakupić od sprzedającego, do którego mamy zaufanie. Należy uważać przede wszystkim przy poszukiwaniu samochodów przez portale ogłoszeniowe, na komisach i giełdach.
 
Ryzyko zmniejszamy wtedy, gdy kupujemy od handlarzy mających dobre opinie, także od salonów dealerskich, które specjalizują się w sprzedaży pojazdów nie tylko prosto z fabryki, ale też tych używanych – aut poleasingowych, oddanych w rozliczeniu przez klientów.
 

Wybieraj auta krajowe

Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo przy zakupie auta używanego, warto wybierać także auta krajowe Łódź jest jednym z tych miast, gdzie możemy je nabyć.
 
Auto krajowe pozwala na łatwiejsze sprawdzenie jego historii serwisowej, dlatego możemy wtedy zmniejszyć ryzyko kupna pojazdu, którego dane serwisowe zostały sfałszowane.
 

Uważaj na wyjątkowe okazje cenowe

Jeśli udało ci się znaleźć idealne auto kosztujące naprawdę niewiele, miej się na baczności, ponieważ ryzyko oszustwa jest wtedy znacznie większe.
 
Nie oszukujmy się – zakupienie pojazdu w świetnym stanie w bardzo niskiej cenie w porównaniu do średniej nie wróży niczego dobrego.
 

Dokładnie sprawdzaj stan pojazdu

Aby mieć pewność, że rzeczywisty stan pojazdu będzie tak jak w opisie, warto też samemu przyjrzeć się mu bliżej. Warto sprawdzić także grubość lakieru specjalnym testerem.
 
Jeśli nie mamy doświadczenia w motoryzacji, warto zapytać kogoś znajomego, kto zna się na niej lepiej. Możemy też skorzystać z pomocy firm rzeczoznawczych, ale wtedy, gdy kupujemy pojazd od sprawdzonego sprzedawcy, nie będzie to konieczne.