Tytoń hand strips znany od dawna w dziejach ludzkości

 
Tytoń znany jest w dziejach ludzkości od bardzo, bardzo dawna i zawsze wiązał się nierozłącznie z używką, która jest stosowana w przeróżnych formach. Liście tytoniu w gatunkowo najlepszej klasie stosowane są w całości po odpowiedniej ich obróbce do wyrobu wytrawnych, ale i bardzo drogich cygar oraz ich mniejszych odpowiedników, czyli cygaretek. Najczęściej stosowaną formą zażywania tytoniu jest palenie zmielonych liści w formie klasycznych papierosów, ale i za pomocą fajek wykonanych z drewna, jaką jest ich klasyczna forma, ale i fajek wodnych.
 
Amatorzy tytoniu, szczególnie w południowo amerykańskich krajach, stosują tytoń do żucia, jako specyficzny rodzaj odmiany jego zażywania. Dosyć zapomnianą formą zażywania tytoniu hand strips, ale wciąż mającą wielu swoich zwolenników jest zażywanie tabaki, czyli drobno zmielonego tytoniu wraz z substancjami zapachowo- aromatyzującymi. Bezpośrednie wąchanie i wciąganie tabaki z zawartością tytoniu jest chyba najbardziej zdrową formą, jaką można stosować racząc się i delektować tytoniem.
 
Czy tytoń może być groźny dla zdrowia?
Wszyscy jednak wiemy, iż tytoń oraz jego palenie może niechybnie przerodzić się w bardzo groźny nałóg i stanowić poważny problem dla wciągniętych w wir nałogu palaczy. Wiele groźnych chorób wraz z nieodwracalnymi zmianami rakotwórczymi w płucach, krtani oraz w większości ludzkiego organizmu nie odstrasza jednak większości osób palących tytoń.
 
Ograniczenia produkcji tytoniu na świecie
Tytoń hand strips mimo jego ograniczeń w produkcji, limitowanych ilości wprowadzanych i kontrolowanych przez poszczególne państwa na świecie stanowi, jednak ogromny zysk dla budżetu krajów, gdzie może być uprawiany, a jego monopolistyczna forma dystrybucji pozwala na ścisłe przestrzeganie norm zdrowotnych w handlu tą najpopularniejszą używką na świecie. Choć tytoń hand strips oraz wyroby tytoniowe są ogólnie dostępne na praktycznie każdym kroku, to zakup ich, chociażby przez osoby nieletnie jest już w znacznej mierze ograniczony, co ma zapobiegać rozszerzaniu się nałogu wśród młodocianych.